Lucie si v Poděbradech vystřihne Ameriku s Michalem Pavlíčkem

 

Přestože se jediný letošní koncert kapely Lucie odehraje v rámci festivalu SOUNDTRACK PODĚBRADY ve čtvrtek na zdejším stadionu FK Bohemia, půjde v měřítku kapely o téměř „klubové" vystoupení. Muzikanti, kteří v klasické sestavě Michal Dvořák, David Koller, Robert Kodym a P. B. Ch. dokáží vyprodat třicetitisícový stadion, se tentokrát rozhodli vzpomenout na své začátky a do prodeje uvolnili jen pár tisíc vstupenek. Na téměř vyprodaný koncert je možné koupit poslední lístky v síti TicketLIVE.  
Výjimečnost koncertu podtrhne nejen playlist, který  zahrne skladby, k nimž byly natočeny legendární videoklipy, ale také rozhodnutí kapely, že tentokrát vystoupí stejně jako v dobách svých začátků bez smyčcové sekce a dalších hostů, kteří ji doprovázeli na loňském výročním turné. O nečekaná spojení však koncert ochuzen nebude. Ve skladbě Amerika se ke kapele připojí kytarový virtuóz Michal Pavlíček, který na pódiu navíc předá festivalové ocenění Radimu Hladíkovi in memoriam.     
„Michal Pavlíček si s námi zahraje part Radima Hladíka v písničce Amerika a chystáme s ním ještě jednu skladbu. Nově jsme se domluvili, že zařadíme i písničku od Wanastowých Vjecý Tak mi to teda nandey, kterou Lucie kdysi dávno hrála," říká David Koller. Na otázku, zda diváci uslyší nějaké novinky z připravovaného alba dodal, že nový repertoár kapela zahraje až příští rok v halách. 
Cenu pro Radima Hladíka - sochu od výtvarníka Stefana Milkova, spoluzakladatele umělecké skupiny Tvrdohlaví, z rukou Michala Pavlíčka převezme jeho syn Radim Hladík jr. „Socha pro Radima bude vůbec první ocenění v historii festivalu Soundtrack Poděbrady," dodává ředitel festivalu a klávesák Lucie Michal Dvořák.  
 
Vstupenky na koncert jsou k dostání v síti TicketLIVE.
 
Skupina Lucie vstoupila na hudební scénu v roce 1985. První sólovou deskou byl eponymní debut z roku 1990, posledním řadovým albem pak Dobrá kočzka která nemlsá z roku 2002. Lucie za svoji kariéru dosáhla snad všech možných úspěchů a ocenění, které jsou v Česku v hudební branži možné. Kapela je i aktuálně držitelkou titulů interpret, skupina a album dvacátého pátého ročníku jubilejního vyhlášení hudebních cen Anděl. Se všemi svými třemi prvními studiovými alby prorazila magickou hranici 100 000 prodaných nosičů. Celkem skupina prodala přes milion hudebních nosičů. Lucie rovněž drží české prvenství v podobě třikrát po sobě vyprodané pražské O2 Areny  a je rovněž první českou kapelou, která vyprodala stadion EDEN. Na příští rok plánuje po 16 letech nové album EVOLUCIE.
 
Nový unikátní festival SOUNDTRACK PODĚBRADY - Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií se bude konat ve dnech 24.- 27. srpna 2017 v krásném prostředí historického lázeňského města Poděbrady


Autor článku: (hlr), FOTO: BrainZone


Anketa

Kolik koncertů ročně navštívíte?
0
17%
1-3
59%
4 a více
25%
 
Celkem 121 hlasů.

Chcete vědet více?

Sleduj nás na Twitteru

Přidej se k nám na Facebooku

Sleduj náš kanál na Youtube

Napište nám

info@alltv.cz